Spotkanie z kierownictwem ukraińskiego państwowego koncernu zbrojeniowego „UkrOboronProm”

25 kwietnia br. w siedzibie PUIG w Warszawie odbyło się spotkanie Prezesa PUIG Jacka Piechoty i kierownictwa Komitetu Izby ds. Współpracy Przemysłów Obronnych Polski i Ukrainy z kierownictwem ukraińskiego państwowego koncernu zbrojeniowego „UkrOboronProm” na czele z  Prezesem Romanem Romanowem. W spotkaniu również uczestniczył  Prezes Polskiej Izby Producentów na rzecz Obronności  Slawomir Kułakowski .

Podczas spotkania omówiono plany polsko-ukraińskiej współpracy w tej ważnej branży gospodarczej. Prezes UkrOboronPromu poinformował o zamiarze uruchomienia Europejskiego Przedstawicielstwa koncernu z siedziba w Warszawie.

Ustalono udział w przegotowanej przez PUIG konferencji dotyczącej prywatyzacji na Ukrainie oraz konferencji poświęconej omówieniu barier w rozwoju współpracy  przemysłów na rzecz obronności Polski i Ukrainy.

Prezes Roman Romanow przyjął zaproszenie do udziału w Baltic Business Forum we wrześniu 2016 roku, gdzie gościem honorowym będzie Turcja, w związku z realizacją projektów współpracy UkrOboronPromu z tureckim przemysłem obronnym.