Integracyjne Centrum dla Ukraińców w Krakowie

Powodzeniem i ogromnym zainteresowaniem  cieszyło się otwarcie Integracyjnego Centrum dla Ukraińców w Krakowie, które odbyło się 7 kwietnia 2017 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej  w Krakowie.

Integracyjne Centrum dla Ukraińców w Krakowie to miejsce do łączenia ukraińskiej społeczności za granicą i nadania najbardziej skutecznej pomocy w przeróżnych sprawach.

Licznie przybyłych gości powitał Dyrektor Przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Krakowie Pan Tomasz Żybula.

Jacek Piechota, Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w swoim przemówieniu do gości podkreślił wagę inicjatywy w Krakowie oraz zaangażowanie twórców tego przedsięwzięcia.

Oleh Mandiuk, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie wręczył organizatorom piękne ukraińskie książki.

Wicedyrektor Przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Krakowie Marek Karnecki oraz Koordynator Centrum Rostysław Zhezyk pokazali szanownym gościom krótką prezentację dotyczącą remontu oraz „budowy” Integracyjnego Centrum dla Ukraińców w Krakowie.

 

Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili m.in.: Oleh Mandiuk, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie; Vasyl Pavluk, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie; Tsakhiur Urtnasan, Konsul Honorowy Mongolii w Krakowie;  Jacek Piechota, Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej; dr Jan Bestry, Przewodniczący Rady PUIG; dr Andrzej Wrębiak, Przewodniczący  Komitetu ds. rozwoju biznesu PUIG; prof. dr hab. Jerzy Malec, Rektor Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego; Aleksandra Zapolska, Prezes Fundacji Wspólne Dziedzictwo; szefowie Przedstawicielstw Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Polsce oraz Ukrainie, partnerzy z Polski oraz Ukrainy.

Nie zabrakło różnych atrakcji dla gości wydarzenia. Polsko-Ukraiński Teatr „Razem”  z Krakowa  przedstawił swój spektakl pt.  „Zwykła historia: rozmowa dla dwojga” reżyserii Nadii Moroz-Olshanskiej, choreografii Jakuba Matuszewskiego w obsadzie – Roland Rajzer, Sylwia Szepelak, Paulina Chmura.

Po przedstawieniu wszyscy mieli okazję posłuchać Pani Oksany Czornej, żołnierza Ukraińskiej Armii oraz obejrzeć prezentację dot. sytuacji na froncie.

Na sam koniec przed poczęstunkiem zaśpiewał dla wszystkich Danila Kazłow – finalista Eurowizji Junior z 2010 r.

UKRCENTRUM.pl – jedyne w swoim rodzaju centrum pomocy Ukraińcom w Polsce w mieście Krakowie. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu inspirowało nas do tworzenia Integracyjnego Centrum dla Ukraińców. Kto, jak nie my lepiej wiemy, jakie przeszkody znajdują się na drodze człowieka, który okazał się za granicą. Celem utworzenia Centrum dla Ukraińców jest łączenie ukraińskiej społeczności za granicą i nadanie najbardziej skutecznej pomocy w sprawach związanych z poszukiwaniem miejsca zamieszkania, ubezpieczeniem medycznym, legalizacją pobytu w Polsce, poszukiwaniem pracy (mamy dużą bazę ofert pracy), obsługą firm, wirtualnym adresem, obsługą prawną, itp. Działalność naszego centrum nie ogranicza się udzielaniem porad w zakresie zatrudnienia, edukacji i biznesu. W naszym Centrum dla Ukraińców w Krakowie organizujemy także różne wydarzenia: spotkania ze znanymi ludźmi, przeglądanie filmów ukraińskich w atmosferze domowego ciepła, szkolenia zawodowe, kursy językowe (języka polskiego, języka angielskiego oraz innych), zawody z bilarda i tenisa stołowego itp. Istnieje również wypoczynkowy kącik z prasą ukraińską i specjalny sklep z ukraińskimi towarami w Integracyjnym Centrum dla Ukraińców w Krakowie, gdzie można kupić ulubione z dzieciństwa smakołyki pochodzące z Ukrainy: majonez, ketchup, różne sosy, nasiona słonecznika, sucharki, suszone ryby, kawior, mleko skondensowane.

Łącz przyjemne z pożytecznym – odwiedź UkrCentrum!

www.ukrcentrum.pl