Międzynarodowe Forum Inwestycyjne w Skarżysku-Kamiennej

W dniach 31 sierpnia – 1 września w Skarżysku-Kamiennej odbyło się III Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, celem którego jest prezentacja potencjału inwestycyjnego i gospodarczego miasta i regionu świętokrzyskiego w kręgach międzynarodowych oraz wykreowanie platformy współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami z różnych państw. 

Głównymi tematami tegorocznej edycji wydarzenia: „Współpraca na kierunku wschód – zachód” oraz „Pomysł na biznes z dużym rozmachem”.

W uroczystym otwarciu Forum udział wzięli Konrad Krönig, Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej, Jan Maćkowiak, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Jacek Piechota, Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Podczas forum dyskutowano również o Ukrainie jako obszarze do prowadzenia działalności gospodarczej. Z prelekcją pt. „Co musisz wiedzieć żeby skutecznie prowadzić biznes na Ukrainie” wystąpiła Weronika Marczuk – Prezes Polish Bussines Center w Kijowie. Podsumowaniem tematu Ukrainy na Forum był krótki panel dyskusyjny „Czy warto wejść na rynek ukraiński” – moderowany przez Jacka Piechotę i z udziałem w dyskusji Weroniki Marczuk.