Misja gospodarcza firmy ACCIONA na Ukrainie

Ukraiński rynek energii odnawialnej staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Ukraina od dłuższego czasu stara się przyciągnąć inwestycje zagraniczne. Dzisiaj dużo firm światowych rozważa wejście na rynek ukraiński.

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza w dniach 8-10 listopada br. zorganizowała  w Kijowie misję gospodarczą firmy ACCIONA – jednego ze światowych liderów inwestowania w obszarze energii odnawialnej.

dsc_0574_0

Misja gospodarcza odbyła się przy pomocy i wsparciu kierownictwa Państwowej Agencji Energoefektywności i Energooszczędności Ukrainy, Ukraińskiego Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, Ukraińskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, przedstawicieli Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Ukrainie oraz przedstawicieli firm IMEPOWER, UDP, DENTOS, Wiatrowych Parków Ukrainy i wielu innych.

Sergij Sawczuk, Prezes Państwowej Agencji Energoefektywności i Energooszczędności Ukrainy, podczas spotkania z delegacją zaprezentował gościom potencjał energetyki odnawialnej w Ukrainie oraz wskazał zmiany ustawodawcze w tej dziedzinie, podkreślając korzyści wynikające z przyjętej w ubiegłym roku ustawy dot. „zielonych” taryf dla projektów z  obszaru energii odnawialnej.  „Dzisiaj mamy jedną z największych w Europie „zieloną” taryfę na produkcję energii elektrycznej z „czystych źródeł” – powiedział S.Sawczuk.