Paweł Stańczak-Prezesem Ukrtransgazu

Rada nadzorcza Naftogazu zaakceptowała kandydaturę Pawła Józefa Stańczaka na stanowisko Prezesa Ukrtransgazu – powiadomiły służby prasowe ukraińskiego koncernu.

Naftogaz jako właściciel 100% akcji Ukrtransgazu podjął taką decyzję zgodnie z wymogami statutów obu firm.  Paweł Stańczak od ponad 25 lat pracuje w sektorze transportu, dystrybucji i magazynowania gazu. W latach 2003-2004 w PGNiG odpowiadał za utworzenie niezależnego polskiego operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A. Następnie kontynuował pracę na stanowisku dyrektora technicznego oraz członka zarządu Gaz-System do 2008 r., odpowiadał za opracowanie i wykonywanie planów inwestycyjnych, bieżącą obsługę techniczną systemu transportu gazu, uzyskiwanie licencji od organów państwowych.

Obecnie Stańczak pracuje jako dyrektor techniczny i członek zarządu PGNiG Technologie S.A. i jest odpowiedzialny za projektowanie i budowanie nowych gazociągów.

Paweł Stańczak urodził się w 1963 r., zdobył inżynieryjne i techniczne wykształcenie w Zespole Szkół im. Emiliana Konopczyńskiego (Warszawa), ukończył Politechnikę Warszawską i Szkołę Główną Handlową, otrzymał dyplomy MBA z Akademii Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego i Uniwersytetu w Bradford.