Pierwszy Wiceprezes PUIG Oleg Dubish o wydarzeniach w polskiej wsi Gruszowice

Reagując na działania polskich nacjonalistów Pierwszy Wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej P. Oleg Dubish na swojej stronie w sieci Facebook opublikował kilka materiałów, które odzwierciedlają nie tylko jego stosunek do wydarzenia, ale i niektóre przyczyny tego co się wydarzyło…

https://www.facebook.com/oleg.dubish

„Smutne (((:(: Jeśli poprzednie przypadki „wojny z grobami” głównie mające charakter „anonimowy”, to tutaj mnie zaskoczył demonstracyjnie prowokacyjny i otwarty charakter. Ważnym jest, jak na to zareagują oficjalne, „centralne” władze Polski.”

„Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze ((((::::

Ale akurat w tym przypadku nie tylko….

„Dziwne widzieć, jak po raz kolejny polscy nacjonaliści grają na rękę Kremlowi, ale korespondencja Usowskiego demonstruje, że wszystko ma swoją cenę. Rosja-ZSRR już „dzielili” Polskę. Mogą to powtórzyć? Mogą. Jeśli padnie Ukraina, to następną będzie Polska. I to muszą rozumieć polscy miłośnicy koniunkturalnej przyjaźni z Kremlem, sprzedając swoją przyszłość i przyszłość swoich dzieci za pieniądze rosyjskiego „Gazpromu”.

Tylko wspólnym wysiłkiem polskiego i ukraińskiego społeczeństwa, skonsolidowana i mądrą pozycją dyplomatów, dziennikarzy, działaczy i patriotów można stanąć przeciwko hybrydowego agresji Rosji, której celem jest nie tylko Ukraina, ale i Polska, kraje Bałtyckie i inne państwa, które wchodzą na orbitę interesów Federacji Rosyjskiej„.

Także wszystkim zainteresowanym polecamy zapoznać się z następującymi materiałami:

Скільки Москва заплатила за руйнування пам’ятника УПА в польському селі Грушовичі?

http://espreso.tv/article/2017/04/27/viyna_z_mogylamy_yak_ukrayinoyu_ta_polscheyu_poshyryuyetsya_khvoroba_vandalizmu