Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza partnerem Kongresu MBA

W Krakowie rozpoczął się dziś XIV Międzynarodowy Kongres MBA. To jedyne i największe tego typu wydarzenie w Polsce integrujące środowisko MBA.  W trzydniowym wydarzeniu biorą udział wybitni specjaliści w swoich dziedzinach z kraju i zagranicy. Wśród nich Jacek Piechota, Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenia „Europa-Północ-Wschód”.  

Program przewiduje pięć paneli dyskusyjnych prowadzonych przez specjalistów ze świata nauki i biznesu. Prezes Piechota jest dziś prelegentem I Panelu „Polska i Kraków w czasie globalnych aktywności”.

Przypomnijmy, Jacek Piechota jako minister gospodarki oraz minister gospodarki i pracy prowadził negocjacje z Komisją Europejską przed aktem akcesyjnym Polski do Unii. Negocjował warunki offsetu, tworzył warunki dla funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych, współtworzył programy ratunkowe dla przedsiębiorstw. Jako Poseł na Sejm RP kierował m.in. Komisją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Komisją Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tworzył i wdrażał programy wspierania małych i średnich firm, odpowiadał za wprowadzenia w życie narodowej strategii rozwoju oraz regionalnych programów wsparcia.

Podczas pierwszego dnia Kongresu prowadzone będą warsztaty biznesowe organizowane przez Nowe Motywacje oraz PMI Poland Chapter.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „lokalne zasoby biznesowe a globalna działalność firm”. Międzynarodowy Kongres jest przykładem działań nastawionych na edukację i networking oraz na aktywne kształtowanie trendów i dobrych praktyk w biznesie.

Celem Kongresu jest przede wszystkim budowa aktywnej platformy współpracy, wymiany doświadczeń, a także poszerzania wiedzy i horyzontów.

W tym roku podczas sobotniej Gali Dinner prowadzona będzie aukcja charytatywna. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na zakup kardiomonitora dla Oddziału Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

W niedzielę wydarzenie zakończy piknik w Ochmanowie koło Krakowa. Jedną z głównych atrakcji będzie coroczny, XI już Turniej KSB UEK Golf Cup 2018.