PUIG ma nową placówkę w Gdańsku!

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza otworzyła właśnie kolejne nowe regionalne przedstawicielstwo. To już 21-sza placówka naszej organizacji.  Jej działalność zainaugurowano podczas uroczystego spotkania w Konsulacie Ukrainy w Gdańsku, w którym uczestniczyli m.in. Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku Lew Zacharczyszyn, Prezes PUIG Jacek Piechota, Wiceprezes PUIG Elżbieta Bodio oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dyrektorem placówki na Pomorzu został Pan Marek Litka.

Przedstawicielstwo PUIG w Gdańsku będzie się skupiać w dużej mierze na aktywnym wspieraniu  działań gospodarczych i handlowych w ramach Korytarza Transportowego Gdańsk -Odessa , obejmującego swoim zasięgiem Województwo Pomorskie oraz obwód Lwowski , Odeski z portem Odessa na czele.   

Przedstawicielstwo zamierza aktywnie  współpracować z  partnerami społeczno – gospodarczymi regionu, takimi jak Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Klaster Logistyczno-Transportowy Północ -Południe ,  Pracodawcy Pomorza oraz innymi organizacjami, które będą chciały uczestniczyć w różnych pracach i projektach  przede wszystkim w zakresie wsparcia relacji gospodarczych.   Działania te  mają się przyczynić do ożywienia wymiany handlowej i  transportowej  pomiędzy  krajami basenu Morza Bałtyckiego a Morzem Czarnym.

W przygotowaniu jest także projekt ożywienia korytarza żeglugi śródlądowej E40, który ma połączyć Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym  z wykorzystaniem rzek Polski, Białorusi i Ukrainy. „Gdańsk, jako ważny ośrodek portowy ma w tym projekcie aktywnie uczestniczyć”  – dodaje Marek Litka, dyrektor przedstawicielstwa PUIG w Gdańsku.

Nowa placówka Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej mieści się w Gdańsku przy ulicy Kaprów 3A/27.