PUIG partnerem Browariady oraz Festiwalu Smaków

       

Z dużą satysfakcją informujemy, że Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza została partnerem cieszącej się coraz większą popularnością w Polsce, drugiej edycji festiwalu piw rzemieślniczych Browariada oraz trzeciej edycji festiwalu kuchni regionalnej i ekologicznej Festiwal Smaków.

Impreza zorganizowana zostanie w dniach od 3 do 5 sierpnia na terenie Expo Mazury w Ostródzie. W pierwszy weekend sierpnia uczestnicy będą mogli spróbować piw z ponad 20-stu browarów. W ofercie wystawców znajdą się piwa, które nie są powszechnie dostępne w sklepach i pubach, a także cydr oraz tradycyjne domowe nalewki.

W Ostródzie będzie nie tylko dobre piwo, ale też pyszne jedzenie!

Festiwal Smaków zgromadzi producentów żywności tradycyjnej oraz ekologicznej. Główną atrakcją będzie I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich „Warmińsko-Mazurski Prodiż”. Gospodynie z całej Polski zaprezentują tradycyjne przepisy na potrawy regionalne w zupełnie nowej odsłonie. Celem konkursu jest promocja żywności i ochrona dziedzictwa kulinarnego.

Na sobotę 4 sierpnia zaplanowano drugą edycję ostródzkiej giełdy birofilów, organizowaną przez Północny Klub Birofilów w Elblągu. Na miejscu będzie można kupić różnego rodzaju akcesoria i gadżety związane z piwem.

Podczas Browariady i Festiwalu Smaków nie zabraknie też dobrej muzyki, zabawy  i rywalizacji sportowej. Odbędzie się m.in. Turniej Rekreacyjny Sołectw oraz muzyczny konkurs Młodych Kapel. Szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie www.browariada.pl