PUIG wspiera biznes z m. Krzemieńczuk

Dziś w warszawskim biurze Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej odbyło się spotkanie z przedstawicielami biznesu m. Krzemieńczuk, który aktywnie wchodzi na rynki zagraniczne z produktami ekologiczno-innowacyjnymi. Udział w spotkaniu wzięli Igor Baranecki, Radca, Kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady Ukrainy w Polsce, Andrii Melnyk, Dyrektor Kremenchuk Invest, Oleksandr Yaroshenko, Dyrektor Fabryki Filtrów Workowych i Denis Zubov, Kierownik działu eksportu Fabryki Filtrów Workowych z miasta Krzemieńczuk.

Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą reprezentowali Sławomir Szymusiak, Dyrektor PUIG i Mykola Lysenko, Dyrektor Ukrainian Business Center.

Kremenchuk Invest w celu rozwoju współpracy międzynarodowej miasta Krzemieńczuk i wdrożenia miejskich programów rozwoju gospodarczego oraz pozyskiwania inwestycji, w ramach miejskiego programu wspierania eksportu już nie po raz pierwszy organizuje tego typu zagraniczne wyjazdy. Ambasada Ukrainy w Polsce aktywnie wspiera takie spotkania. Warto wspomnieć, że wyżej wspomniana  firma już dynamicznie eksportuje swoje produkty na rynki Europy i Azji. Podczas spotkania w biurze PUIG Mykola Lysenko przedstawił możliwości wejścia na rynki Unii Europejskiej poprzez Polskę, a także ekonomiczne i prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej dla ukraińskich firm w Polsce.