Zaproszenie na wystawę ukraińskiej malarki Anastazji Markowicz

profile-2Anastazja Markowicz

Malarka pochodzenia ukraińskiego, urodzona w mieście Birczany. Surrealistka.

W 1990 roku rozpoczęła studia w szkole Plastycznej w Czerniowcach, które ukończyła z wyróżnieniem. Ma w dorobku kilka indywidualnych i zbiorowych wystaw, m.in.: w Narodowym Muzeum we Lwowie, Bukareszcie, czy Kijowie . W 2007 roku została wyróżniona spośród kilkuset artystów z Ukrainy do katalogu “Świat Lewkasu”, pod patronatem Prezydenta Ukrainy. W roku 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Obecnie artystka mieszka i tworzy w Polsce.

Jak przystało na prawdziwą surrealistkę, Anastazja Markowicz spogląda na świat przez pryzmat magii, mitów i baśni. W swojej twórczości pragnie znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie: Kim naprawdę jest człowiek? Fascynuje ją przyroda. Głęboko wierzy, że jest ona nierozerwalnie związana z losami każdej żywej istoty.

Dorastała w rodzinnej atmosferze, zewsząd otoczona różnoraką literaturą kształtującą jej sposób postrzegania świata. Od dziecka lubiła rozprawiać na trudne tematy dotyczące otaczających nas zjawisk. Wszystkie te aspekty sprawiają, że obrazy Anastazji są przepełnione fantazją i wibrują niespotykaną energią, którą będziecie mogli Państwo poczuli na własnej skórze już 6 października o godzinie 17:30 w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy na wystawę ponad 20 fantastycznych prac Artystki, które na długi czas przeniosą Was do niezapomnianej, nadrealnej rzeczywistości.