Warsaw Food Expo 2018

24-26 maja 2018 roku na terenie Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Żywności „Warsaw Food Expo 2018”. Wydarzenie jest platformą spotkań producentów branży rolno-spożywczej z kraju i zagranicy z potencjalnymi partnerami – odbiorcami żywności, w tym sieciami handlowymi, dystrybutorami oraz grupami zakupowymi Horeca z Polski i zagranicy.

Naszą ambicją jest stworzenie największej platformy spotkań biznesowych o zasięgu międzynarodowym w Europie Środkowo-Wschodniej, skierowanego do szerokiego grona przedsiębiorstw branży spożywczej.

W dobie rozwijającej się produkcji masowej towarów spożywczych globalne sieci handlowe coraz częściej poszukują na swoje półki „premium” produktów regionalnych i tradycyjnych, stąd też jako organizator będziemy uczestniczyć w tych „negocjacjach” prezentując produkty z różnych regionów Świata oraz organizując bezpośrednie spotkania zakupowe w strefie B2B pomiędzy producentami i przedstawicielami działów zakupowych. Polska z uwagi na swoje położenie geopolityczne stanowi najlepsze miejsce do matchmakingu pomiędzy Zachodnią i Wschodnią Europą. W maju 2018r. Ptak Warsaw Expo, organizator targów Warsaw Food Expo uzyskał akredytację Global Association of the Exhibition Industry (UFI) i został przyjęty do grona członków organizacji.

Targi Warsaw Food Expo to także realizowane w ramach programu „Hosted Buyer” indywidualne spotkania w specjalnej strefie B2B z importerami – sieciami handlowymi oraz dystrybutorami z zagranicy. Odwiedzą nas partnerzy biznesowi z kilkunastu krajów świata, w tym m.in. z ZEA, Rosji, Mołdawii, Ukrainy, Chin, Indii, Mongolii, Iranu.

Targi to także liczne pokazy, degustacje i testy konsumenckie, seminaria, konferencje, debaty, konkursy. Tak bogata oferta powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Profesjonalistów z branży zapraszamy przede wszystkim na debaty związane ze zmianami w przepisach dotyczących sektora produkcji i przetwórstwa: „Odpowiedzialne gospodarowanie żywnością w sieciach handlowych” oraz „Najnowsze trendy w produkcji żywności – szanse na ekspansję rynkową”. Specjaliści od żywienia oraz technolodzy żywności SGGW oraz dietetycy z Instytutu Żywności i Żywienia doradzą jakich zasad przestrzegać by dobre produkty zachowały swoje walory odżywcze i zdrowotne na etapie produkcji, przetwórstwa oraz przygotowywania posiłków.

W ofercie targowej specjalnie dla produktów wchodzących na rynek przewidzieliśmy profesjonalne testy konsumenckie, na które szeroką rzeszę odbiorców branżowych i potencjalnych konsumentów ściągną liczne atrakcje, konkursy i degustacje.

Więcej informacji na stronie Targów http://www.warsawfoodexpo.pl/