Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kongres 590

21 października - 23 października

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza wraz z Spółką Kongres 590 zaprasza na 5. edycję Kongresu 590, który odbędzie się w dniach 21-23 października 2020 roku w Jasionce k. Rzeszowa. Tematem wiodącym będzie „Polska 2030”.

TEMATYKA

1. Patriotyzm gospodarczy – jak w oparciu o tę ideę zacząć budować długofalowe korzyści dla gospodarki?

2. Klimat – wpływ wyzwań klimatycznych i świadomości ekologicznej na decyzje biznesowe (gospodarka w obiegu zamkniętym, rolnictwo, ekologia, gospodarka wodna, sprawiedliwa transformacja, recykling).

3. Energia – co będzie zasilało nasze domy, firmy, samochody i jak te zmiany wpłyną na codzienne życie i przemysł? (energetyka, dywersyfikacja źródeł energii, nowe potrzeby, sterowanie mocą, atom, magazynowanie energii).

4. Rynek pracy – czy i jak zmieni się nasze podejście do pracy zawodowej? (praca zdalna, nowe zawody, automatyzacja, usługi).

5. Eksport – co blokuje potencjał eksportowy Polski i jak to zmienić? (współpraca międzynarodowa, kooperacja ponadregionalna, eksport, ekspansja, polskie holdingi grupy producenckie, kredyty, technologie).

6. Zdrowie i styl życia – trendy w codziennym życiu Polaków i ich wpływ na gospodarkę (telemedycyna, suplementacja, sport, ekonomia czasu wolnego, hobby, rozrywka, immersja, kredyty, turystyka, interaktywność, przemysł kreatywny, kultura, e-commerce, konsumpcja, hotele, wypoczynek).

7. Gaming i Internet – jakie szanse i zagrożenia niesie dla firm komunikacyjna rewolucja? (kosmos, 5G, AI, e-commerce, cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja, przepływ danych).

8. Edukacja i odpowiedzialność społeczna – czego i jak będziemy się uczyć za 10 lat? (nowe zawody, nauka przez całe życie, CSR, wolontariat, współpraca, odpowiedzialność i solidarność społeczna, oszczędzanie).

9. Infrastruktura – jak zmienia się nasz kraj i jego możliwości? (transport, geopolityka, logistyka, architektura, aglomeracja, komunikacja, gospodarka przestrzenna, architektura, budownictwo, smart city, elektromobilność).

10. Demografia – jak gospodarkę zmieni starzejące się społeczeństwo? (zdrowie, opieka, komfort życia, ubezpieczenia, zakupy, usługi).

Folder informacyjny

Strona wydarzenia: Kongres 590

Szczegóły

Start:
21 października
Koniec:
23 października
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.kongres590.pl/aktualnosci/5-edycja-kongresu-590-znamy-date