Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja i Wystawa NAFTA – GAZ – CHEMIA 2019r.

9 października 2019

9 października 2019 r. zapraszamy na siedemnaste, doroczne spotkanie branży naftowej i gazowniczej Nafta-Gaz-Chemia, któremu od trzech ostatnich lat patronuje redakcja Chemia i Biznes.

Tradycją stało się już, że podczas konferencji Nafta-Gaz-Chemia, która jest swoistym branżowym podsumowaniem roku, poruszane są najważniejsze dla sektora nafty i gazu tematy oraz wytyczane kierunki rozwoju i strategie na kolejny rok.

Kluczowymi tematami, z którymi zmierzą się uczestnicy tegorocznej konferencji będzie przeprowadzenie dużych inwestycji, nowe technologie i rozwój innowacyjności oraz bezpieczeństwo energetyczne. Efektywna realizacja zadań w tych obszarach może wymagać zmian w strukturze sektorów między innymi z uwzględnieniem procesów konsolidacji. Nie bez znaczenia dla efektywności energetycznej Polski pozostaje temat roli naszego kraju w integracji energetycznej regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Konferencję rozpocznie sesja inauguracyjna poświęcona integracji energetycznej regionu Europy Środkowo-Wschodniej, którą poprowadzi prof. Robert Gwiazdowski.

Podczas sesji zostaną poruszone m.in. wątki dywersyfikacji kierunków dostaw gazu, BalticPipe, wpływu elektromobilności na rynek nafty i gazu w Polsce oraz poprawy efektywności energetycznej.  Uczestnicy panelu pokuszę się również o odpowiedź na pytanie czy bezpieczeństwo energetyczne musi kosztować?

W sesji plenarnej poruszymy również jakże ważny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i Regionu Europy Środkowo-Wschodniej temat współpracy z Ukrainą.

Rok 2019 to również bardzo ważny dla sektora rafineryjnego czas finalizacji działań restrukturyzacyjnych sektora w wyniku fuzji rafinerii. Uczestnicy debaty podejmą się analizy sytuacji na polskim rynku naftowym i odpowiedzi na pytanie o wpływ restrukturyzacji na polski rynek paliw.

Nowością tegorocznej konferencji będzie, organizowana na zakończenie sesji plenarnej, debata publicystów na temat:, „Jaka jest polska polityka energetyczna?”, z udziałem czołowych dziennikarzy, ekspertów rynku energetycznego. Będzie to niespotykana dotąd okazja wzięcia udziału w iście telewizyjnej debacie, w której głos zabiorą nie przedstawiciele środowiska ale dziennikarze, którzy zaprezentują obiektywne spojrzenie na sektor, a których opinie mogą się w wielu kwestach różnić od oficjalnego głosu branży.

Kolejna sesja plenarna konferencji Nafta-Gaz-Chemia 2019 będzie poświęcona wyjątkowo aktualnemu i perspektywicznemu tematowi jakim jest LNG.  Wspólnie z uczestniczącymi w panelu przedstawicielami czołowych firm sektora z Polski i zagranicy oraz instytucji doradczych odpowiemy na pytanie czy LNG można uznać za nową ropę XXI wieku i jak LNG zmieni tradycyjny model biznesu na rynku paliw. Podejmiemy również wątek wpływu nowego terminala FSRU na bezpieczeństwo dostaw. Mówiąc o LNG nie sposób pominąć tematu nowych technologii i nowości technicznych, którym poświęcony będzie jeden z wątków tego panelu.

Przed europejską, a tym samym również polską, branżą paliwową stoi obecnie coraz więcej wyzwań. Niebagatelna rolę odgrywają tu kwestie europejskich regulacji prawnych. Jednym z ważniejszych pytań, które zadaje sobie branża paliwowa jest to jak w obecnych warunkach zachować konkurencyjność europejskiego, ale i tym samym, polskiego przemysłu rafineryjnego. Temat ten jest na tyle ważny, że zdecydowaliśmy się poświęcić mu kolejną sesję konferencji Nafta-Gaz-Chemia.

Już podczas ubiegłorocznej konferencji dużo czasu poświeciliśmy nowym rozwiązaniom technologicznym dla sektorów nafty i gazu. Temat jest na tyle ważny, że postanowiliśmy go kontynuować również w tej edycji konferencji. Podczas dwóch równoległych sesji zajmiemy się digitalizacją procesów i technologii produkcyjnych, nowymi modelami poszukiwana technologii, sztuczną inteligencją w sektorze energetyczny i wiążącymi się z tym zagrożeniami a może szansami?, paliwami alternatywnymi, elektromobilnością i jej wpływem na przemysł rafineryjny, wąskimi gardłami polskiej infrastruktury gazowej, infrastrukturą krytyczną itp. Do udziału w tych sesjach zapraszamy, oprócz firm od dawna działających w branży, również start-upy z nowymi pomysłami na wdrożenia nowatorskich rozwiązań technologicznych.

Prelegentami konferencji Nafta-Gaz-Chemia są od lat czołowi przedstawiciele sektorów nafty i gazu, decydenci i eksperci rynku nafty i gazu z Polski i zagranicy. W konferencji co roku uczestniczy ponad 300 przedstawicieli administracji rządowej, zarządów firm z sektora nafty, gazu, energetyki i chemii, firm doradczych i konsultingowych, wyższych uczelni oraz instytutów naukowo – badawczych, stowarzyszeń, izb branżowych i bilateralnych, a także uznanych ekspertów branży energetycznej.

Konferencji, jak co roku, towarzyszy wystawa rozwiązań technologicznych, produktów i usług dla sektorów nafty i gazu. Nafta-Gaz-Chemia to doskonałe miejsce spotkań biznesowych zarówno z obecnymi jak i z przyszłymi potencjalnymi partnerami- zachęcamy firmy do prezentacji na stoiskach w bezpośrednim sąsiedztwie sal konferencyjnych.

Firmom zainteresowanym zaprezentowaniem swoich produktów, usług przeznaczonych dla sektora naftowego i gazowniczego oddajemy również do dyspozycji czas sesyjny na wystąpienie firmowe podczas wybranego panelu.

Zachęcamy Państwa do obecności na tym jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych organizowanych w naszym kraju oraz aktywnego włączenia się do dyskusji nad istotnymi problemami środowisk zaangażowanych w rozwój rynku nafty i gazu w Polsce i Europie.

Zapraszamy 9 października br. do sal Hotelu Novotel Warszawa Airport  w Warszawie.

Pobierz program wydarzenia (PDF)

Więcej informacji na: www.naftaigaz.ztw.pl

Szczegóły

Data:
9 października 2019
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://naftaigaz.ztw.pl/

Organizator

Zarząd Targów Warszawskich S.A.
Telefon:
+48 22 849 60 06
Strona internetowa:
https://ztw.pl/