Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zgierskie Forum Gospodarcze

19 października 2021 - 20 października 2021

Jak rozwinąć swój biznes za granicą? Jak znaleźć, a następnie pogłębiać kontakty międzynarodowe, by realizować wspólne projekty? Na te i podobne pytania odpowiadać będą uczestnicy Zgierskiego Forum Gospodarczego, czyli dwudniowego spotkania przedsiębiorców, zaplanowanego na 19 i 20 października 2021 roku. Prelegentem Forum będzie Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota.

Organizowane przez Urząd Miasta Zgierza wydarzenie ma skupiać przede wszystkim przedsiębiorców różnych branż, ale także ludzi nauki, instytucji rządowych i samorządowych oraz otoczenia biznesu. W kilku panelach dyskusyjnych mowa będzie m.in. o różnicach kulturowych w biznesie, strategiach eksportu i rozwijania firmy zagranicą, wpływie pandemii na internacjonalizację firm czy o procedurach zatrudniania cudzoziemców. Do Zgierza na to spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele miast partnerskich, będzie więc okazja do nawiązywania bezpośrednich kontaktów międzynarodowych.

Forum Gospodarcze jest organizowane w jubileuszowym roku 200–lecia podpisania Umowy Zgierskiej, która zmieniła niewielkie miasto w prężnie działający ośrodek włókienniczy. – Choć minęły dwa wieki, sens obu wydarzeń jest podobny – mówi Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza. – Szansą na rozwój miasta jest uczynienie go miejscem przyjaznym dla przedsiębiorców oraz ścisła współpraca administracji z biznesem.

Wysoki poziom merytoryczny tego wydarzenia będzie, mam nadzieję, impulsem do rozwoju dla lokalnego biznesu i jego zewnętrznych partnerów. Otworzy nową perspektywę dla miasta – dodaje Prezydent. – Czerpiemy dobre wzorce z przeszłości, aby budować optymistyczną przyszłość.

Pomysł zorganizowania Zgierskiego Forum Gospodarczego narodził się rok temu, a realizowany jest przy finansowym wsparciu Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi, z udziałem licznych instytucji partnerskich. W zamyśle organizatorów, wykładom panelowym towarzyszyć mają szeroko zakrojone dyskusje, międzynarodowa wymiana opinii i doświadczeń, rozszerzanie biznesowych relacji. Spotkanie odbywać się będzie na terenie Parku Kulturowego Miasto Tkaczy w Zgierzu, w pomieszczeniach zrewitalizowanego Starego Młyna, ul. Długa 41a.

Strona wydarzenia: https://forum.zgierz.pl/pl/o-forum

Zapraszamy do udziału!

Szczegóły

Start:
19 października 2021
Koniec:
20 października 2021
Kategoria Wydarzenie:
https://forum.zgierz.pl/pl/strona-glowna