Forum Gospodarcze Polska-Ukraina „Od suwerenności do konkurencyjności. 30 lat współpracy”

Forum Gospodarcze Polska-Ukraina „Od suwerenności do konkurencyjności. 30 lat współpracy”

Polsko- Ukraińska Izba Gospodarcza jest tylko o rok młodsza od niepodległej Ukrainy. Od 29 lat Izba wspomaga przedsiębiorców, asystuje inwestorom, zabiega o lepsze regulacje i łatwiejsze procedury w handlu, przekraczaniu granicy i zatrudnianiu pracowników.

W trudnym, bo covidowym 2020 roku wzrosły obroty handlowe między Polską i Ukrainą! Polska jest dziś dla Ukrainy drugim- po Chinach!- największym rynkiem eksportowym. Niebawem możemy osiągnąć  poziom 10 mld USD w polsko- ukraińskiej wymianie handlowej.

Czyja to zasługa?

17 tys. polskich podmiotów uczestniczy w wymianie handlowej z Ukrainą oraz ok. 13,5 tys. polskich firm eksportuje towary w Ukrainę.

W Polsce działa ponad 16,5 tys. firm, w których przynajmniej jeden ze współwłaścicieli/ akcjonariuszy jest obywatelem Ukrainy lub ukraińskim podmiotem prawnym (ponad 17 proc. ogólnej liczby firm z kapitałem zagranicznym w Polsce) . W 2001  takich firm było tylko 28.

O historii i o wspólnych wzywaniach przyszłości chcemy rozmawiać na Forum Gospodarczym Polska- Ukraina.

Rejestracja

Program

WAŻNE: powyższy formularz rejestracyjny jest skierowany do osób oglądających forum w trybie zdalnym (on-line).  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy!

#ukraina30pl, #ukraina30