Greening of the Planet

Greening of the Planet

Zapraszamy do włączenia się w międzynarodową akcję „Greening of the Planet”, której celem jest wysadzenie minimum 100 000 000 drzew na świecie w ciągu 3 lat.

Akcja GREENING OF THE PLANET została utworzona w Ukrainie przez 2 wiodące zrzeszenia przedsiębiorców w partnerstwie z Ministerstwem Środowiska, samorządami oraz urzędami państwowymi. Świadomość tego, że lasy znikają, a my jako ludzie nie robimy za wiele by je ratować, nie pozwala nam być obojętnymi. Ta inicjatywa jest tym bardziej godna zauważenia, że pochodzi z kraju inspirującego do UE, nie mającego dotacji na tego typu akcję, będącego w stanie wojny. Z projektu krajowego, zorganizowanego w zeszłym roku po raz pierwszy, w tym roku urósł on do światowego formatu i już w tej chwili przyłączyło się do akcji 70 krajów, w tym oczywiście Polska. Dzięki pospolitemu ruszeniu oraz przyłączeniu się wielu firm i ludzi dobrej woli w roku 2020 udało się wysadzić 1 mln drzew jednego dnia!

Pierwszy cel – od 10.04.2021 do 20.04.2021 wysadzićw Polsce minimum 100 drzew. Oczywiście im więcej tym lepiej! Akcja polega na tym żeby wysądzić drzewo, zrobić zdjęcie, podzielić się lokalizacją i zdjęciem na oficjalnej stronie projektu i zająć miejsce na światowej mapie uczestników międzynarodowej ekologicznej akcji!

Co można zrobić:

  1. Zgłosić chęć uczestnictwa poprzez wyznaczenie osób do wysadzania drzew i współdziałania z organizatorami;
  2. Przeznaczyć teren (nawet niewielki) na wysadzenie;
  3. Zakupić sadzonki;
  4. Przeznaczyć środki na ich zakup.

Automatycznie zostaniecie Państwo wpisani na listę PARTNERÓW lub UCZESTNIKÓW AKCJI, wszystkie działania będą uwieczniane i umieszczane na stronie Akcji jak polskiej  tak i międzynarodowej.

Zachęcamy do udziału!