Oferta – Polskie Pokupki

Z początkiem września 2016 roku ruszył portal PolskiePokupki.com, który ma wspierać handel przygraniczny. Platforma umożliwia polskim przedsiębiorcom dotarcie z ofertą do klientów zza wschodniej granicy. Strategicznym partnerem inicjatywy jest Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Oferta – Polskie Pokupki

O tym, że nasi sąsiedzi ze wschodu kupują w Polsce chętnie i dużo, nie trzeba nikogo przekonywać. Handel z gośćmi zza wschodniej granicy stał się niezwykle istotny – dla gospodarki regionu i lokalnych przedsiębiorców. Wpływa pozytywnie na sytuację Podlasia i Lubelszczyzny oraz Warmii, Mazur i Pomorza, gdzie turystyka zakupowa jest powszechna – odwiedzający chętnie kupują produkty spożywcze, artykuły AGD i RTV, odzież, meble, biżuterię czy inne produkty luksusowe.

Według szacunków GUS w 2015 r. wydatki Rosjan z Obwodu Kaliningradzkiego w Polsce – tylko tych przekraczających granicę w ramach małego ruchu granicznego – wyniosły ok. 70 mln zł na kwartał. Tylko w zeszłym roku klienci z Ukrainy postawili w polskich sklepach i punktach usługowych ok. 300 mln zł.

Na początku miesiąca uruchomiono platformę polskiepokupki.com, która ma wspierać handel w strefie przygranicznej. Inicjatywa ma dwa cele – by polscy przedsiębiorcy mogli zaprezentować swoją ofertę naszym sąsiadom bez konieczności inwestowania dużych środków, a mieszkańcy Ukrainy zapoznać  się z ofertą polskich sklepów jeszcze przed wyjazdem.

Każdy przedsiębiorca, który wyrazi chęć współpracy w ramach platformy polskiepokupki.com otrzymuje możliwość zamieszczenia swojej wizytówki, tj. nazwy firmy, danych kontaktowych wraz z mapką dojazdową i link do strony internetowej. Pozwoli to potencjalnym kupującym lepiej zaplanować podróż do Polski oraz zapoznać się z ofertą sklepów we wskazanym mieście czy we wskazanej kategorii produktowej oraz dostępnym asortymencie.

Wśród funkcjonalności, które będą miały do dyspozycji polskie firmy będzie możliwość informowania klientów o aktualnych promocjach,  zniżkach i wyprzedażach.

Platforma polskiepokupki.com to przede wszystkim olbrzymia szansa dla polskich firm – mogą dotrzeć do klientów zza wschodniej granicy bez konieczności ponoszenia kosztów pozycjonowania swojej firmy w rosyjskojęzycznej przeglądarce. Otwartość na współpracę deklaruje Dyrektor Zarządzający przedsięwzięcia – Rafał Trochimiuk – który wyjaśnia, że platforma została stworzona zarówno dla topowych marek, jak i lokalnie działających firm. Chcemy, pomóc także małym przedsiębiorcom zaprezentować swoją ofertę sąsiadom zza wschodniej granicy i ułatwić spotkanie polskiego handlowca czy usługodawcy z klientem.

Reguła działania platformy jest prosta – mówi Rafał Trochimiuk. – Użytkownik wchodząc na stronę polskiepokupki.com ma możliwość zapoznania się z ofertą w danej kategorii produktowej, w wybranym przez siebie mieście. Mamy świadomość, że klienci zza granicy co raz świadomiej podejmują decyzje zakupowe – szukają określonych produktów, okresowych promocje, śledzą wyprzedaże, dlatego naszym partnerom oferujemy także możliwość zaprezentowania swojej oferty promocyjnej czy programów lojalnościowych. – zdradza Trochimiuk.

Rozwiązaniem trudności logistycznych i aprowizacyjnych może okazać się platforma zakupowa polskiepokupki.com. Platforma daje konsumentom możliwość zapoznania się z ofertą polskich sklepów, a w efekcie zaplanowania wyjazdu o charakterze handlowym.

Ukraińcy, którzy decydują się na zakupy Tax Free, cenią zakupy w Polsce. Atrakcyjne są zarówno ceny czy stosunek cen do jakości, jak też różnorodność oferty oraz poziom obsługi – zauważa Sławomir Szymusiak  z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Podkreśla, że izba zdecydowała się patronować przedsięwzięciu ponieważ przyczyni się  do większej wymiany handlowej i zacieśnieniu relacji miedzy krajami. Polskiepokupki.com są narzędziem, które wspiera handel detaliczny w pasie przygranicznym i wpisuje się w działania Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Dlatego zdecydowaliśmy się na strategiczne partnerstwo z twórcami platformy.

Firmy, które chcą być obecne na platformie polskiepokupki.com i zaprezentować gościom z za wschodniej granicy swoją firmę, dostępny asortyment oraz poznać pozostałe funkcjonalności narzędzia mogą przystąpić do projektu w dowolnym momencie.

Więcej informacji:
Rafał Trochimiuk
M: rafal@polskiepokupki.com
T: 607 163 405
W: polskiepokupki.com

Dołącz do firm członkowskich Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Wypełnij formularz i korzystaj z nowych możliwości.