Święta bez taty to już szósta zbiórka dla dzieci osieroconych przez wojnę na Ukrainie

Święta bez taty to już szósta zbiórka dla dzieci osieroconych przez wojnę na Ukrainie

Mija kolejny rok wojny na wschodzie Ukrainy. Kolejny rok, w którym tysiące dzieci spędzi święta Bożego Narodzenia bez ojca. Dla nas Boże Narodzenie to przede wszystkim czas rodzinnych spotkań i szczęśliwych beztroskich chwil. Niestety dla dzieci żołnierzy Boże narodzenie to czas, kiedy przy świątecznym stole widnieje puste miejsce, a w sercu ożywają wspomnienia o tym, kto już nigdy nie wróci do domu.

Akcja Święta bez taty, poprzez symboliczny prezent bożonarodzeniowy, ma na celu pokazanie tym dzieciom, że nie zostały ze swoją tragedią same, że na całym świecie są ludzie gotowi pomóc i wesprzeć.

Co zbieramy:

PIENIĄDZE

poza zakupem słodyczy czy zabawek, pieniądze pozwalają nam szybko zaspokajać bieżące potrzeby rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka pieniężna online

DARY RZECZOWE

-słodycze,

-nowe zabawki,

-kaszki i inne art. dla niemowląt.

Jak jeszcze można wesprzeć akcję:

– Informacyjnie – udostępniając informację o zbiórce lub np. zapisując krótki filmik, zachęcający innych do wsparcia akcji #swietabeztaty

– Organizacyjnie – organizując zbiórkę w swoim mieście lub miejscu pracy

Od 2014 roku w ramach akcji Święta bez taty, zebraliśmy 257.000,00 PLN, ponad 15 ton darów rzeczowych i obdarowaliśmy ponad 11.000 dzieci.

Pragniemy podkreślić, że „Święta bez taty”, to nie akcja humanitarna. Świąteczne prezenty dla dzieci są symbolem pamięci o ich rodzicach, tych, którzy oddali to co najcenniejsze – życie, w walce lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Mamy szczerą nadzieję, że akcja Święta bez taty będzie nie tylko akcją charytatywną, ale i swoistą tradycją łączącą społeczeństwo polskie i ukraińskie wokół dobrej sprawy.

Organizatorem akcji jest Inicjatywa Bohaterom Majdanu- zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych RP od 2014 r.

Więcej na www.swietabeztaty.pl i www.facebook.pl/swietabeztaty

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza – partnerem akcji Święta bez taty.