DZP

Znaleźliśmy się w trudnych czasach – WHO ogłosiło na świecie stan pandemii, a polski rząd wprowadził stan epidemii i zamknął polskie granice. Zmiany wprowadzane są dynamicznie i w każdej chwili mogą być podejmowane dalsze decyzje. Niektóre państwa europejskie zdecydowały się nawet na wprowadzenie stanu wyjątkowego. Nie można wykluczyć takiego rozwiązania również w Polsce.

Zaistniała sytuacja niesie za sobą poważne konsekwencje i wiele wyrzeczeń – obywatele #ZostająWDomu, firmy przerzucają się na pracę w trybie zdalnym, powstają wzajemne grupy społecznego wsparcia #WidzialnaRęka.

To wszystko wymaga od przedsiębiorców elastyczności, wypracowania nowych rozwiązań biznesowych – i to zarówno od tych najmniejszych, jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i wielkich międzynarodowych korporacji. Brak odpowiedniego dostosowania się do aktualnej sytuacji może doprowadzić do szeregu negatywnych konsekwencji dla przedsiębiorców.

Działanie pro publico bono od zawsze było dla nas wartością, dlatego też w tej wyjątkowo trudnej społecznie i gospodarczo sytuacji postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z polskimi przedsiębiorcami. Mamy nadzieję, że choć w ten sposób uda nam się Państwa wesprzeć. Przekazujemy w Państwa ręce niniejszy podręcznik – zebraliśmy w nim wątpliwości i pytania zadawane nam przez naszych klientów oraz zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, reprezentujących różne branże, formy prawne, poziomy przychodów i potrzeb. Staraliśmy się, aby nasze odpowiedzi były zwięzłe i klarowne, i stanowiły realną pomoc w tym trudnym czasie.

Drogowskazy dla biznesu w dobie pandemii. Mapa obszarów prawnych i biznesowych