Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Ukrainie

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Ukrainie

W dniach 11-13 października odbyła się wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Ukrainie.

W ramach wizyty Prezydenci Polski i Ukrainy Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski podpisali wspólną deklarację, podkreślając znaczenie polsko-ukraińskich stosunków dwustronnych, które mają charakter partnerstwa strategicznego. Wyrazili też wolę ich wszechstronnego rozwoju na rzecz polskiego i ukraińskiego społeczeństw i gospodarek. W obecności Prezydentów PGNiG podpisało z ukraińskim Funduszem Mienia Państwowego umowę poufności, co umożliwi zaangażowanie się w proces prywatyzacji ukraińskiego sektora.

Ponadto Prezydenci wzięli udział w otwarciu polsko-ukraińskiego forum biznesowego w Odessie. W obecności Prezydentów podpisano również List Intencyjny między Przedsiębiorstwem Państwowym „Administracja Morskich Portów Ukrainy” a Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Warto też podkreślić, iż Polsko-Ukriańska Izba Gospodarcza została uhonorowana w wypowiedzi Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jako instytucja wspierająca przedsiębiorców i rozwój bilateralnych stosunków gospodarczych. Jest dla nas zaszczytem docenienie na tak wysokim szczeblu naszej prawie 30-letniej pracy na rzecz dialogu obu krajów.

Pełny tekst deklaracji TUTAJ.

Więcej o współpracy portów na edialog.media.